DRODZY RODZICE!

Tematyka tygodnia od 2.12 do 6.12.2019r

„Jak wyglądał świat przed milionem lat”

• Wegetozaur – poznanie wyglądu i nazw wybranych dinozaurów na podstawie opowiadania, książek oraz encyklopedii; wprowadzenie literki „L, l”
  • Liczymy dinozaury – zapoznane z cyfrowym zapisem liczby 7, ćwiczenia utrwalające znajomość poznanych cyfr
  • Dinozaur w szafie – zabawy przy piosence „Dinozaur w szafie”. Spotkanie z górnikami z okazji ich święta – występy
  • Węglowa rodzinka – poszerzenie wiadomości o produktach pochodzących z chemicznej obróbki węgla kamiennego. Poznanie pracy górnika dawniej i dziś, stroju galowego i roboczego górników
  • Odwiedził nas Mikołaj – spotkanie z Mikołajem

W tym tygodniu dzieci mogę przynieść (jeżeli mają) maskotkę lub figurkę dinozaura. Mile będzie również widziana książka o dinozaurach.

3 grudnia na godz. 17.00 odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy na który zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi. Nasze dzieci będą tańczyć świąteczny taniec. Po występach będzie można zakupić świąteczne ozdoby, kartki oraz upominki ponadto będzie czekać pyszne ciasto, kawa lub herbata.

4 grudnia będziemy obchodzić uroczystość Dnia Górnika. Nasze przedszkolaki przedstawią wiersz, taniec oraz życzenia dla miłych gości. Uroczystość będzie bezpośrednio po mszy w intencji górników.

6 grudnia powitamy w przedszkolu Mikołaja

9 grudnia pojedziemy do Teatru Żelaznego w Ligocie na przedstawienie „Dziadek Mróz” oraz spotkanie z Mikołajem. Wyjazd o godz. 8.00. dlatego w tym dniu śniadanie będzie o 7.30

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM
NA TEMAT REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Wydział Edukacji przy Urzędzie Miasta Orzesze informuje, że rekrutacja do orzeskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020 odbędzie się w terminie od 14 do 25 stycznia 2019r.

W rekrutacji mogą brać udział dzieci z roczników 2013 - 2016.

Jednocześnie Rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli w obecnym roku szkolnym przypominamy o konieczności złożenia w przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza, deklaracji woli kontynuacji edukacji przedszkolnej w tymże przedszkolu, Deklaracje można pobrać u nauczycieli przedszkola lub w sekretariacie.

Deklarację należy złożyć w terminie od 7 do 11 stycznia 2019r.

Nie złożenie deklaracji w terminie oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu.