google-site-verification=dr6vXmcTrXOYiwwmPXlUe6sGJIpgaufllIOs4qm9r1U

Komunikat Organu Prowadzącego dla rodziców szkół i przedszkoli

W związku z komunikatem MEN dotyczącym zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych Dyrektor szkoły/przedszkola informuje, że od dnia 12 – 25 marca szkoła/przedszkole nie będzie prowadzić zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

W dniach 12 – 13 marca w szkole będą odbywały się zajęcia opiekuńcze wyłącznie dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości zapewnienie opieki w domu. Zgłoszenia na dyżur czwartkowo-piątkowy należy dokonać w dniu dzisiejszym w sekretariacie szkoły/przedszkola.

Dyrektor szkoły informuje, że zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych nie oznacza okresu wypoczynkowego dla ucznia, dlatego też nauczyciele uczący w poszczególnych klasach, będą za pomocą informacji zamieszczanej na LIBRUSIE wysyłać zakresy materiału do powtórzeń z poszczególnych przedmiotów w celu bieżącego utrwalania wiadomości przez dzieci w domu. Proszę aby uczniowie na bieżąco śledzili wiadomości na Librusie.

Zachęcam rodziców do zapoznania się z komunikatem na stronie MEN. Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania szkoły będą na bieżąco przesyłane poprzez Librusa.

Rodziców, którzy mają dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują na stronie internetowej ZUS.

Naczelnik Wydziału Edukacji
Sylwia Krawczyk

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej Fundacji OKO w OKO z RAKIEM "Pokoloruj z nami świat chorego dziecka."
Zbieramy nieużywane: kolorowanki, kredki, książeczki, puzzle, gry, plastelinę, bibułę, bloki rysunkowe, nożyczki, kleje.
Dary przyjmują uczniowie klasy ósmej na dolnym korytarzu podczas przerw.
Akcja trwa do 16.03.2020 r.
Dary zostaną przekazane do szpitali dziecięcych na oddziały onkologii oraz do hospicjum.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Szkolnym Konkursie Logopedycznym

„Wierszyki łamiące języki”

Przedmiotem konkursu jest wiersz, rymowanka o walorach logopedycznych, ćwiczącą wymowę.

Tematyka rymowanki jest dowolna. Może być humorystyczna.

Prace ocenianie będą w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, kl. IV-VI, oraz kl. VII-VIII.

Autorzy najlepszych wierszyków otrzymają oczywiście nagrody, a ich prace wezmą udział  w powiatowym konkursie o tym samym tytule.

Oceniana będzie:

-poprawność językowa

-ilość wyrazów z trudnościami logopedycznymi

-ogólny przekaz

Prace proszę składać u p. Ewy Skabek do dn. 04.03.2020r.

 

 

 

 

 PLAN LEKCJI OBOWIĄZUJĄCY OD 03.02.2020R. 

Zapisy do klasy I obwodowej Szkoły Podstawowej nr 9
w Orzeszu-Zgoniu od 27.01.2020r. do 07.02.2020r.

 

Języki obce nowożytne w szkole podstawowej

Przypominamy, że w naszej szkole, zgodnie z wytycznymi MEN, prowadzone są zajęcia w zakresie dwóch języków obcych nowożytnych.

Pierwszym językiem obcym nowożytnym w naszej szkole jest język angielski – co oznacza, że przedmiot ten wpisany jest do planu lekcji uczniów już od klasy pierwszej.

Drugim językiem obcym nowożytnym w naszej placówce jest język niemiecki – co oznacza, że przedmiot ten wpisany jest do planu lekcji uczniów od klasy siódmej.

Podkategorie

Szukaj

 bip  button mkssokolorzesze 71491 kuratorium  logo razem  unicef